Bravissimo Agency

Medarbetare

Var och en har sin spetskompetens och tillsammans har vi koll på helheten. Lång erfarenhet gör att vi vet vad som krävs för att få saker att hända, och ge dig som kund riktiga resultat. Hör gärna av dig!

Christian Andersson

Marknadsstrateg / Projektledare / VD

0708 - 58 82 88
christian@bravissimo.se
Österlenpåg och pixelperfektionist som är lika noga med sin trädgård som att utveckla och kommunicera varumärken. Har en förkärlek till pudelrock från 80-talet, tidigare på scen och idag via kontorets högtalare.

Oscar Wilhelmsson

Webbstrateg / Projektledare

0708 - 85 76 67
oscar@bravissimo.se
Lättsam, serviceinriktad och driven entreprenör. Följer ständigt digitala trender, gillar kombinationen av stilren design och användarvänlig funktionalitet. Trivs med att ha många bollar i luften, och sparkar gärna på dem på fritiden.

Peter Roslund

Marknadsstrateg / Projektledare

0708 - 24 21 91
peter@bravissimo.se
Gammal hockeylirare som nu hellre spelar golf och njuter av att resa. Helst till solen och storstäder, gärna i kombination. Kopplar av från projektledarjobbet med Bruce Springsteen och AC/DC i bilen på vägen hem till villan i Åhus.

Niclas Lundgren

Senior Digital Marknadsförare

0709 - 59 32 40
niclas@bravissimo.se
Enligt egen utsago misslyckad hårdrocksmusiker, ljudtekniker och ölförsäljare innan han fann reklambranschen. Mår bra av den digitala marknadsföringens alla möjligheter och framgångar hos favoritlaget Boston Bruins.

Erik Haugland

Copywriter / Kommunikatör / Strateg

0768 - 85 61 63
erik@bravissimo.se
Idrottskille som tagit vinnarskallen med sig in i reklamvärlden. Hittar glädje i att spåna på rubriker och utveckla varumärken. Svag för storytelling, Malmö FF och soul från sextiotalet. Jagar proffsdrömmen i korpenlaget Boca Seniors.

Magnus Rosvall

Art Director / ARU

044 - 28 20 56
magnus@bravissimo.se
Sportintresserad kreatör som drivs av känslan han får när kundens förväntningar överträffas, och av bildspråkets starka kraft. Arbetar ihärdigt med att utveckla den perfekta Spotifylistan med topp 1000 av världshistoriens bästa låtar.

Jonatan Månsson

Art Director / Foto / Film

0730 - 22 45 10
jonatan@bravissimo.se
Kreatör by day, trummis by night. Mångsidig musiker som gillar att jobba brett med grafisk formgivning och uppdrag inom film och foto. Trivs bra med att ingen dag är den andra lik. Älskar bänkpress och naturen vid Höga Kusten.

Maria Tidstrand

Ekonomiansvarig

044 - 28 20 57
maria@bravissimo.se
Ett knippe energi med stenkoll på allt från ekonomi och gårdsrenovering till dressyr och de bästa rödvinerna. Gillar att jobba i reklamvärlden för att det mesta kan hända – och händer. You say ”full fart”, Maria says ”hell yeah!”.

Daniel Andersson

Systemutvecklare

0706 - 53 93 71
daniel@bravissimo.se
En riktig problemlösare som går i gång på att strukturera flöden av information. Inspireras av att arbeta i en bransch som ständigt är i utveckling. På fritiden gillar han att mocka dynga, hugga ved och pyssla med andra avkopplande drängsysslor.
Henric Åkesson

Henric Åkesson

Webbutvecklare

0768 - 77 76 43
henric@bravissimo.se
Teknikintresserad Ronnebykille som gärna nördar ner sig i detaljer, oavsett om det gäller webbutveckling, den perfekta skidvallan eller val av musik. Att bli påkommen med att lyssna på kommersiell radio är värsta mardrömmen.

Kim Larsson

Webbutvecklare

0708 - 13 61 42
kim@bravissimo.se
Byråns eget uppslagsverk när det kommer till svensk punk. Stor del av fritiden spenderas på konserter och festivaler. Hans stora teknikintresse tog honom till webbprogrammeringen, där han lär sig nya saker nästan varje dag.

Josef

Dörrvakt / Glädjespridare

josef@bravissimo.se
En livsnjutare som inspireras av omvärldens kärlek och kontorets dörrklocka. Gillar matrester.

Kontakt

Vi skapar kommunikation och digitala lösningar som gör skillnad.
Fyll i om du vill bli kontaktad av oss via telefon eller e-post:

Jag godkänner att Bravissimo sparar information om mig. Läs mer här.

TACK

Vi har tagit emot dina uppgifter och kommer att kontakta dig så fort vi har möjlighet.